This website uses cookies to improve the user experience. Privacyverklaring

 • XSRF-TOKEN-protection
 • Browsersessie-ID
 • Cookie consent preferences
 • Analytics storage
 • Ad user data
 • Ad personalization
 • Ad storage

İş arıyorum

Statü sahibi misiniz ve iş şansınızı artırmak mı istiyorsunuz? O halde Mülteci Yetenek Merkezi tam size göre! Etkinliklerimizden birine hızlı bir şekilde kaydolun ve her zaman bilgilendirilmek için bültenine kaydolun.

Toplantı, Tanışma, İş

Statü sahibi misiniz ve iş şansınızı artırmak mı istiyorsunuz? O halde Mülteci Yetenek Merkezi tam size göre! Etkinliklerimizden birine hızlı bir şekilde kaydolun ve her zaman bilgilendirilmek için bültenine kaydolun.

Refugee Talent Hub nedir?

Hollanda'daki birçok mülteci iş bulmak için can atıyor. Ancak herkes iş bulamıyor. Bunun önemli bir nedeni, mültecilerin ve işverenlerin genellikle ortak bir ağdan yoksun olmalarıdır. Başka bir deyişle: buluşmuyorlar.

Sonuç olarak, birçok yetenek bilgi ve ustalıktan yararlanılmamaktadır. Mülteci Yetenek Merkezi olarak biz durumun utanç verici olduğunu düşünüyoruz. Mülteci geçmişine sahip profesyonellerin iş bulmalarına yardımcı olmak hepimizin çıkarınadır. Zira, mültecilerin hızlı entegrasyonuna katkıda bulunacağı için bu toplumun yararınadır ve şirketler için çeşitli bir iş gücü bariz bir şekilde daha başarılı olur ve en önemlisi bu mülteciler için yararlı olacaktır. Çünkü çalışmak sadece para kazanmaktan daha fazlasıdır. Bir işe sahip olmak aynı zamanda kişinin strüktürünü ve sosyal ilişkilerini geliştirir ve kendisine ihtiyaç duyulduğunu hissettirir. İş sahibi olmak, kişiye katılım hissini verir.

Bu nedenle bir işveren girişimi olan Mülteci Yetenek Merkezi sizi işverenlerle buluşturuyor. Bir iş fırsatı ilkönce tanışma ile başlar.

Refugee Talent Hub neler yapmaktadır?

Mülteci Yetenek Merkezi düzenli olarak şirket ziyaretleri, iş deneyimi programları ve işle ilgili diğer etkinlikleri düzenler. Bu aktivitelerin tümü iş bulma şansınızı artırmak içindir.

Hollandaca ve İngilizce etkinliklerimizin tamamı burada bölümünde bulunabilir. Faaliyetlerimiz küçük, pratik ve çalışma sahasında gerçekleşmektedir. Size ihtiyacı olan işverenlerle yakın temas halinde çalışıyoruz ve VluchtelingenWerk ve UAF gibi sosyal kuruluşlarla işbirliği yapıyoruz. Faaliyetlerimizi Amsterdam'dan Arnhem'e kadar olmak üzere Hollanda genelinde bulacaksınız.

Etkinliklerimizden birini yakında ziyaret etmek ister misiniz?

SUNDUKLARIMIZ

 • Workshop[Atölye]

Atölye çalışmalarımız sırasında bir işveren ve diğer mültecilerle birlikte mesleki becerileriniz üzerinde çalışacaksınız. Bir LinkedIn-workshop’u, iş başvurusu eğitimi veya bir web sitesi oluşturma kursunu içerebilir. Bu, işverenlerin sizi tanıması ve muhtemelen sizi ilginç bir aday olarak tanımlaması için erişilebilir bir yoldur.

 • Toplantı & Tanışma

Bu toplantı sırasında, bir veya daha fazla işverenle kişisel olarak bir araya gelmiş olursunuz. Küçük bir grupla (beş veya daha fazla kişiyle) bir araya geliriz veya büyük bir etkinlik düzenleriz (yaklaşık yüz kişiyle). Toplantı & Tanışma günlerimiz pratiktir, fazla dilsel değildir ve tamamen bir şeyler yapmakla ilgilidir. Dolayısıyla bir finansal hizmet sağlayıcısında bir iş vakasını çözeriz, fırıncılarda ekmek pişiririz ve bir teknik kurulum şirketinde sondaj ve tamir işleri yaparız. Sizde katılın, belki de gelecekteki işvereninizle tanışmış olacaksınız.

 • Egzersiz

Birkaç hafta veya ay süren bir hızlandırılmış kursta, programlama veya popüler işletim programlarını yönetme gibi faydalı becerileri öğrenirsiniz. Bu tür 'dersler' iş bulma şansınızı artırır ve katılımcı işverenlerin ilginç adayları işe almasına yardımcı olur.

 • Öğrenme yörüngesi

Çalışma programımız sırasında size en uygun işverenden kısa, dahili bir eğitim alacaksınız. Bu eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra, hemen ücretli bir iş aracılığıyla işveren için çalışmaya başlayacaksınız.

 • Mentor programı

Bu süreçte sizi bir işverenin çalışanına bağlarız. Birkaç ay boyunca somut, işle ilgili bir hedef için birlikte çalışırsınız ve bilgi, ağ ve deneyim alışverişinde bulunursunuz.

Etkinliklerinize nasıl kaydolabilirim?

Statü sahibi misiniz ve iş şansınızı artırmak mı istiyorsunuz? Etkinliklerimizden birine hızlı bir şekilde kaydolun. Ayrıca haber bültenine de hemen kaydolun. Böylece faaliyetlerimizden haberdar olursunuz ve şirketler adına aday aradığımızda size ulaşabiliriz. Ayrıca, etkinliklerimizi Instagram, LinkedIn ve Facebook gibi sosyal medya kanallarımız üzerinden de duyuruyoruz.

Sormak istediğiniz bir şey mi var? Tereddüt etmeyin ve bizimle iletişime geçin. Bize bir e-posta veya Facebook veya Instagram aracılığıyla bir mesaj gönderin.

Not: İşverenlerle yapacağınız görüşmeye hazırlanırken şunları yapmanız faydalı olacaktır:

 • CV'nizi hazırlayın. Bununla ilgili ipuçlarınıbölümünde bulabilirsiniz.
 • Diplomanızın değerlendirilmesini sağlayın. Diplomanın değerlendirilmesi, işverenlerin eğitiminiz hakkında fikir edinmelerini kolaylaştırır. Daha fazla bilgiyi bölümünde bulabilirsiniz.
 • Dil becerisi üzerinde çalışmaya (devam etmek). İpuçlarına mı ihtiyacınız var? bölümünde bulabilirsiniz.

Bülten

Hiçbir şeyi kaçırmayın! Bültenimize kaydolun ve tüm etkinliklerden haberdar olun. Bu haber bülteni Hollandaca veyahut İngilizcedir.